top of page

După o depășire ilegală, o șoferiță a distrus 4 autoturisme

  • 8 feb. 2024
  • 1 min de citit


Accident spectaculos azi-noapte pe DN 66. O șoferiță de 18 ani a reușit să   producă un eveniment rutier  în care au fost implicate 4 autoturisme și a dus și la rănirea femeii care o însoțea. Totul din cauza unei depășiri ilegale.


Accidentul s-a produs pe raza comunei hunedorene Pui. O șoferiță de 18 ani, la volanul unei Skoda, din localitate, a intrat în depășirea unui BMW fără a ține cont de marcajele de pe DN 66. A lovit două mașini care veneau din față și, la revenirea pe bandă, a lovit și BMW-ul.


Pompierii Gărzii de Intervenție Baru au intervenit cu o autospecială dotată cu modul de descarcerare și un echipaj SMURD, iar din cauza numărului mare de mașini implicate s-a alocat pentru misiune și un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean.


La fața locului, echipajele de prim ajutor au constatat faptul că, în accident, au fost rănite trei persoane. Victimele au fost asistate medical la locul evenimentului și ulterior, una dintre acestea a fost transportată la spitalul din Hațeg pentru investigații suplimentare.


Pompierii militari au asigurat măsurile specifice de preîntâmpinare a izbucnirii incendiilor în astfel de cazuri și au acționat pentru sablarea carosabilului. Polițiștii au întocmit pe numele șoferiței de 18 ani dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.


Circulația rutieră a fost blocată pe ambele sensuri de mers până la eliberarea carosabilului.

 


 
 
 

Comentarii


bottom of page