Hunedoara se pregătește de sărbătoare! Corvinul este campioana Ligii a II-a
- 14 mai
- 1 min de citit

Corvinul Hunedoara este, oficial, campioana Ligii a II-a. Echipa pregătită de Florin Maxim a devenit matematic liderul eșalonului secund după victoria celor de la FC Voluntari împotriva echipei Sepsi, scor 2-0.
Hunedoara se pregătește acum pentru o adevărată fiesta alb-albastră. Sâmbătă, de la ora 11:00, Corvinul va disputa ultimul meci pe stadionul vechi de 66 de ani, în compania celor de la FC Bihor.
La finalul partidei, jucătorii vor primi trofeul și tricourile de campioni ai Ligii a II-a, iar organizatorii pregătesc un spectacol special pentru suporteri.
Pentru acest moment istoric, pe stadion vor fi folosite peste 1,6 tone de confetti și câteva mii de role de hârtie, iar fanii sunt îndemnați să vină îmbrăcați în culorile clubului pentru a transforma tribunele într-o mare alb-albastră.
Organizatorii au pus în vânzare 10.000 de bilete, la prețul simbolic de 5 lei, reprezentând capacitatea maximă admisă pentru desfășurarea evenimentului în condiții de siguranță.
După 34 de ani, Hunedoara revine pe prima scenă a fotbalului românesc, iar momentul se anunță unul de neuitat pentru întreaga comunitate corvinistă.



Comentarii