Dr. Mioara Pavel este noul director medical al Spitalului Județean de Urgență Deva
- 2 mar.
- 1 min de citit
Actualizată în: 3 mar.

Primăvara vine cu vești bune la Spitalul Județean de Urgență din Deva. Medicul Mioara Pavel este noul director medical. Șefa Secției de Medicină Internă a preluat această funcție după ce doctorul Lucian Miron a decis să demisioneze la mijlocul lunii februarie.
Noul director medical al Spitalului Județean de Urgență Deva, Mioara Pavel, este medic primar, specializat în diabet zaharat, nutriție și boli interne, cu competențe în ecografie generală și ecografii Doppler. Până recent, când a preluat această funcție, era și șefa Secției de Medicină Internă din cadrul unității medicale. Aceasta are o experiență vastă atât ca medic, cât și ca șef de secție. A lucrat vreme îndelungată și la Spitalul Municipal din Hunedoara, unde, pe lângă activitatea de medic, a îndeplinit și funcția de șef de secție.
Anunțul privind numirea sa a fost preluat rapid în mediul online, unde numeroși membri ai comunității și-au exprimat aprecierea și susținerea prin mesaje de felicitare adresate noului director medical, doctorul Mioara Pavel. Reacțiile publice confirmă încrederea de care se bucură și evidențiază faptul că această numire este percepută drept un câștig important pentru Spitalul Județean de Urgență din Deva.



Comentarii