top of page

Trafic de droguri de risc în județul Hunedoara. Mai multe persoane sunt cercetate

  • 7 feb. 2025
  • 1 min de citit


Percheziții în județul Hunedoara la persoane bănuite de trafic de stupefiante. Doi bărbați de 31 și 32 de ani au fost depistați și acuzați că aduceau și traficau în țară droguri de risc și substanțe interzise. În cazul lor, s-a dispus arestarea preventivă pentru 30 de zile.


Cele două persoane au fost arestate după ce ar fi procurat droguri din Spania. Ei au introdus în țară, prin intermediul unei firme de transport, nu mai putin de 14 kilograme de cannabis.

         

Traficul de droguri a devenit o problemă gravă și consumul este tot mai frecvent în județ. Astfel, polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Hunedoara, împreună cu procurorii D.I.I.C.O.T. au făcut în ultima perioadă mai multe percheziții în cazul persoanelor bănuite de comiterea unor infracțiuni.  

 
 
 

Comentarii


bottom of page